مشاوره فنی و ارزیابی عملکرد سیستم ها

یکی از علت های نارضایتی مشتریان پس از مدت ها استفاده از سیستم ها، افت عملکرد سامانه های و در نتیجه کاهش بهره وری است. همچنین با رشد افزون اطلاعات و نیازهای جدید، حجم تغییرات ساختاری در نرم افزارها زیاد شده و به دلیل عدم برنامه آینده نگری و یا عدم تجربه ی  کافی شرکت پیمانکار به اصول مهندسی و فرایند استاندارد تولید، نگهداری و توسعه سیستم ها را دچار اختلال می نماید. البته زیرساخت ارتباطی نیز در این موضوع تاثیر بسزایی دارد. شرکت هوشمند با تکیه بر متخصصان مجرب در حوزه ی شبکه و بانک های اطلاعاتی می تواند خدمات ذیل را در بالاترین سطح کیفی ارائه نماید :

طراحی و کدنویسی صحیح دستورات اس کیو ال در برنامه های کاربردی
پایگاه های داده قلب عملیاتی بسیاری از برنامه های کاربردی می باشند، بنابراین توجه ویژه به نحوه طراحی لایه های ارتباطی با پایگاه داده و همچنین کدنویسی SQL کاملا ضروری به نظر می رسد.
متاسفانه در بسیاری از موارد مشاهده می شود که برنامه نویسی پایگاه داده در برنامه های کاربـردی به خوبـی مـورد توجـه قرار نمـی گیـرد و اینـگونه تلقی می شود که این کار توسط هر فردی با سطح دانش متوسط قابل انجام می باشد.

 (Performance Tuning) بهبود کارایی
بهبود کارایی فرآیندی است که طی آن سعی می گردد طبق مراحلی مشخص شده، کلیه منابع نرم افزاری و سخت افزاری سیستم بازبینی و تجزیه و تحلیل گردد و سپس با انجام تغییرات و تنظیمات لازم، کارایی سیستم بهبود یابد.
بهبود کارایی به این معناست که سیستم بتواند حجم بیشتری از کارها را در یک زمان مشخص به انجام برساند.

(Disaster Recovery)  بازیابی داده ها
بازیابی داده ها (DR) به مجموعه عملیاتی اطلاق می گردد که در نتیجه آنها داده هایی که در پایگاه های داده یا سایر منابع اطلاعاتی دیگر با مشکل مواجــه گردیده اند، بازیابی می شوند و در حــداقل زمان ممــکن مجددا در دسترس کاربران قــرار داده می شوند. پایگاه های داده همیشه در معرض صدمات مختلفی قرار دارند که این صدمات می توانند فیزیکی و یا منطقی باشند.

(Data Security)  امنیت پایگاه داده و اطلاعات

امنیت پایگاه داده فرآیند حفاظت از داده های سازمان در برابر دسترسی و استفاده غیر مجاز، افشاگری، تخریب و یا تغییر می باشد.
مدیریت امنیت داده زیر مجموعه ای از مدیریت تکنولوژی اطلاعات می باشد که خود نیز شامل زمینه های مختلفی می باشد. امینت پایگاه های داده و به طبع امنیت داده های سازمان در واقع اصلی ترین چالش مدیران عامل و مسئولان IT سازمان می باشد.

(High Availability)  فعالیت بی وقفه

راه حل های تضمین فعالیت بی وقفه سرورها(High Availability) ، به مجموعه ای از تکنولوژی ها، نرم افزارها و تنظیماتی اتلاق می گردد که در صورت پیاده سازی زمان از کار افتادگی سرور ها ( پایگاه داده ) را به حداقل ممکن می رساند.
در دنیای رقابتی امروز، جریان داشتن اطلاعات صحیح و دقـیـق به صـورت بـلادرنگ قلـب عمـلیاتـی هــر شـرکـتی می باشد.

(Data Replication)  تکثیر داده

به عملیات ادغام داده ها از مکانهای مختلف (چه در سطح یک شهر و یا اقصی نقاط جهان) در یک محل و همچنین ارسال اطلاعات به مکانهای دیگر،  Replication  گفته میشود. امروزه با گسترش فعالیتهای تجاری در اقصی نقاط جهان، شرکتها و سازمانهای مختلف نیازمند اطلاعاتی در مورد وضعیت شعب مختلف خود در مکانهای دیگر را دارند.

مشاوره و فروش : 95118376 - 021